Yükleniyor...

Dr. Ayşe Özlem Durmuş


Dr. Ayşe Özlem Durmuş

1993 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi.

1994 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığına Teğmen olarak girdi.

2002 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisinden İç Hastalıkları Uzmanlığını aldı. 2003 yılında İzmir Alsancak Devlet Hastanesinden Hemodiyaliz Uzmanlığını aldı.

Dokuz eylül üniversitesi histoloji embiryoloji bölümünde yükseklisansını tamamladı

Çalıştığı Gölcük Askeri Hastanesinden 2012 yılında Tabip Albay olarak emekli oldu.

2006-2010 yılları arasında Kocaeli belediyesi BELDE hemodiyaliz merkezinin sorumluluğunu üstlendi

Kocaeli Belediyesi ile ortak olarak düzenlediği Organ Nakli konusunda halkı bilinçlendirme ve hemodiyaliz hastalarında beslenme konulu konferanslar düzenledi. Yine Kocaeli bölgesinde Kemik Erimesi ile Mücadele toplantıları düzenledi.

Özgür Kocaeli gazetesinde2012-2014 yılları arasında 2 yıl boyunca haftalık sağlık sayfası yazarlığı yaptı.

İç Hastalıkları Uzmanı olması nedeniyle şeker hastalığı, kalp hastalıkları, tiroit hastalıkları, böbrek hastalıkları ve romatizmal hastalıklarda da doğal tedavi yöntemleri ve uygun beslenmenin sağlanması konusunda sertifika programlarına katıldı.

Kocaeli TV’de , sağlıklı beslenme, Ramazan’da beslenme, şeker hastalığının tedavisi, böbrek hastalıklarının tedavisi, hemodiyaliz hastalarında beslenme ,bağışıklık sistemini artırıcı doğal ve tamamlayıcı tedaviler konusunda televizyon programlarına katılarak halkın bilinçlenmesine katkı sağlamıştır.

Yurtiçi ve yurtdışında kongre ve yenilikleri takip etmekte olup halen diyaliz merkezimizde iç hastalıkları sorumlu uzmanı görev yapmaktadır