Yükleniyor...

Hakkımızda

Biz Kimiz Hakkımızda

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde bulunan Gölcük Diyaliz Merkezi, Gölcük Devlet Hastanesi ve Özel Hastaneye 5 dakikalık bir mesafede bulunmaktadır. Tüm kurumlar ile anlaşması olan diyaliz merkezimizde, tedavi gören hastalardan hiçbir ilave ücret alınmamakta olup, hastaların her ay periyodik olarak Uzman Hekim tarafından muayenesi gerçekleştirilmektedir. Kurumumuzda tedavi gören hastaların her ay düzenli olarak diyaliz yönetmeliğine uygun şekilde kan tahlilleri, 6 ayda bir AC grafi ve EKG çekimleri yapılmaktadır ve uzman hekim tarafından kontrolleri düzenli olarak sağlanmaktadır.

Gölcük Diyaliz Merkezi 1 uzman hekim, 2 diyaliz sertifikalı pratisyen hekim, 9 diyaliz sertifikalı hemşire ve diyaliz teknikeri, 4 yardımcı personel, 4 şoför, 1 muhasebe sorumlusu ve 1 sekreter ile sağlık hizmet vermektedir.

Kurumumuzda Fresenius 4008S ve Fresenius 4008B, Online 50 makine besleyecek kapasiteli su arıtma sistemi, 26 adet negatif makine, 1 adet HBS Ag pozitif makine ve 2 adet yedek makine ile hizmet vermekte olup, tüm cihazlarımızın periyodik bakım ve kontrolleri Diyaliz Yönetmeliğine uygun olarak düzenli yapılmaktadır. Diyaliz sarf malzemeleri tek kullanımlık olup merkezimizde Re-use işlemi kesinlikle yapılmamaktadır.

Hemodiyaliz tedavisi gören hastaların kullandıkları tüm ilaçların raporları ve reçeteleri merkezimizde düzenlenmektedir. Kurumumuzda tedavi gören ve organ nakli bekleyen hastalarımız için, organ nakli yapan hastanelere gerekli yönlendirmeler ve takip işlemleri kurumumuz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Kurumumuzda tedavi gören hastalara ve hasta yakınlarına merkezimizdeki tedavi süresinde yararlanabilecekleri çeşitli imkânlar sunulmuştur. Diyaliz merkezimizde ücretsiz Wi-Fi, kişiye özel TV, tüm güncel gazete ve dergi yayınları tedavileri süresince hastalarımız ve hasta yakınlarımızın kullanımına sunulmaktadır. Aynı zamanda merkezimizde tedavi gören hastalara, tedavileri süresince çeşitli yiyecek ve içecek ikramları da gerçekleşmekte olup, tüm konforları göz önünde tutularak profesyonel ekibimiz tarafından hizmet verilmektedir. Kurumumuza ulaşmak için özel aracı bulunmayan hastalarımız için, lüks ve konforlu araçlarla kuruma bulundukları adresten alınarak ulaşmaları ve tedavi görmeleri sağlanmaktadır. Hastalarımız tedavi sonrasında aynı araç ile belirttikleri adreslere bırakılmaktadır.

Kurumumuzda haftanın 6 günü 3 seans hemodiyaliz tedavisi yapılmaktadır.
Seans saatleri 07.00-11.00, 11.30-15.30, 16.00-21.00 arasındadır.

Bizi Yakından Tanıyın

Uzman Dr ve Sertifikalı diyaliz hekimleri ile beraber hastalarımızın her ay fizik muayneleri ve kan tektikleri değerlendirilip kişiye özel tedavi planlaması yapılmaktadır.

Hemodiyaliz

Hemodiyaliz

Böbreklerin görevleri arasında en önemlilerinden biri kanı süzerek sıvı ve mineral dengesini ayarlamaktır. Kronik böbrek yetmezliği teşhisi konulan hastalarda böbrekler bu önemli görevi yerine getiremediği için hemodiyaliz tedavisine ihtiyaç duyulmaktadır.

Hemodiyaliz tedavisi hasta kanının uygun damar erişim yolundan (Fistül-greft-kateter) diyaliz makinesi aracılığı ile çekilerek özel filtreden (diyalizör) geçirilme sırasında sıvı ve mineral dengesinin ayarlanması ve kanın hastaya geri verilmesi işlemidir.

Bu işlem 4 saat süre ile devam etmekte olup haftada 3 defa uygulanmaktadır. Hastaların yaşam kaltesini yüksek tutmaları için beslenmelerine de dikkat etmeleri gerekmektedir. Daha ayrıntılı bilgiyi web sitemizin Blog kısmında bulabilirsiniz.

Damar Erişim Yolu

Damar Erişim Yolu

Fistül (ArterioVenöz Fistül)

Hemodiyaliz Damar Erişim yollarından hasta için en uygun olanı AV Fistüllerdir. Ön kolda bulunan atardamar ile toplar damarın birbirine bağlanması süretiyleAVFistül ameliyatı gerçekleştirilir.

AV Fistülün olgunlaşması için en az 3 hafta süre gereklidir. Kliniklerimizde ArterioVenöz Fistül ile hemodiyaliz tedavisi gören hastalarımıza fistül bakım eğitimleri verilmektedir, Giriş çıkış esnasında tek seanslık kişiye özel steril malzemeler kullanılmaktadır.

Ayrıca merkezimizde  AV Fistül açılması gereken hastalarımıza SGK anlaşmalı özel hastanede  AV Fistül cerrahisi konusunda uzmanlaşmış cerrah tarafından ameliyatları ücretsiz olarak yaptırılmaktadır.

 

Kateter (Santral VenözKateter)

Kliniklerimizde Santral Venözkateter ile hemodiyaliz tedavisi gören hastalarımıza kateter bakım eğitimleri verilmektedir, ayrıca her seans öncesi kateterenfeksiyon yönünden değerlendirilmekte ve tedavi sonunda Kateter bakımları yapılmaktadır.

Kateter bakımları esnasında tek seanslık kişiye özel steril malzemeler kullanılmaktadır.  Ayrıca kateteri tıkanan veya çalışmayan hastalarımıza SGK anlaşmalı özel hastanelerde ücretsiz olarak kateter takılmaktadır.

Altın Hizmet Standardı

Su sistemi rezerve ozmosis online sistem olup hemodiyaliz cihazlarımız Fresenius markadır.

Merkezi Konum

Hastalarımız merkezimizin ücretsiz servisleri ile alınıp tedavi sonrası tekrar konaklama yerlerine bırakılmaktadır.

Başarımızın Sırrı

Merkezimiz alanında uzman diyaliz sağlık ekibi ve acil müdahale ekibi ile en iyi sağlık hizmetini sunmaktadır.

Sürekli Kalite

Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre merkezimizde kullanılan tüm malzemeler tek kullanımlıktır.