Yükleniyor...

Hakkımızda

Biz Kimiz Hakkımızda

Özel Gölcük Diyaliz Merkezi ,Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde ,Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi ve Özel Medar Hastanesi’ne 5 dakika mesafede konumlanmıştır.

Merkezimiz, 20 yılı aşkın süredir diyaliz tecrübesi olan Mesul Müdürü, Dahiliye Uzman Hekimi  ve deneyimli  sağlık personeli  ile hastalarımıza ‘’Kaliteli Yaşam’’ adına en iyi hizmeti verme gayretindedir.

Gölcük Diyaliz Merkezi’nde  34+2 hemodiyaliz cihazı bulunmaktadır.

Su arıtma sistemimiz online olup, 50 hemodiyaliz cihazını  besleyecek üretim kapasitesine sahiptir. RO su sistemimizin her sabah günlük su analizleri ve üç ayda bir akredite edilmiş laboratuvarlar tarafından ayrıntılı testleri yapılmaktadır.

Tedaviye başladığımız hastalarımızın her ay  rutin kan tahlilleri yapılmakta olup uzman hekim tarafından muayeneleri gerçekleştirilir. İlaç raporları ve reçeteleri merkezimizde düzenlenmektedir.
Tedavi esnasında wi-fi ,kişiye özel televizyon ve kulaklık ,güncel gazete ve dergi yayınları ile keyifli bir seans geçirmesi sağlanmaktadır.

Bünyemizde bulunan 4 adet servis aracı ile, hastalarımız evlerinden alınıp, tedavi sonrası tekrar evlerine bırakılmakta ve servis hizmeti karşılığında hiçbir ücret talep edilmemektedir.

Merkezimiz haftanın 6 günü ,sabah öğlen ve akşam olmak üzere günde 3 seans olarak hemodiyaliz hizmeti vermektedir.

Bizi Yakından Tanıyın

Uzman Dr ve Sertifikalı diyaliz hekimleri ile beraber hastalarımızın her ay fizik muayneleri ve kan tektikleri değerlendirilip kişiye özel tedavi planlaması yapılmaktadır.

Hemodiyaliz

Hemodiyaliz

Böbreklerin en önemli görevlerinden biri, kanı filtreleyerek sıvı ve mineral dengesini ayarlamaktır. Kronik böbrek yetmezliği teşhisi konan hastalarda, böbrekler bu önemli görevi yerine getiremediği için hemodiyaliz tedavisine ihtiyaç vardır.

Hemodiyaliz tedavisi, hastanın kanını uygun damar erişim yolundan (Fistül-greft-kateter) diyaliz makinesinden geçirirken ve sıvıdan mineral dengesini ayarlama ve kanı hastaya geri aktarma işlemidir. filtre (diyalizör).

Bu işlem 4 saat devam eder ve haftada 3 kez uygulanır. Hastalar yaşam kalitelerini yüksek tutmak için beslenmelerine de dikkat etmelidir. Daha ayrıntılı bilgiyi web sitemizin Blog bölümünde bulabilirsiniz.

Damar Erişim Yolu

Damar Erişim Yolu

Fistül (ArterioVenöz Fistül)

Hemodiyaliz Damar Erişim yollarından hasta için en uygun olanı AV Fistüllerdir. Ön kolda bulunan atardamar ile toplar damarın birbirine bağlanması süretiyleAVFistül ameliyatı gerçekleştirilir.

AV Fistülün olgunlaşması için en az 3 hafta süre gereklidir. Kliniklerimizde ArterioVenöz Fistül ile hemodiyaliz tedavisi gören hastalarımıza fistül bakım eğitimleri verilmektedir, Giriş çıkış esnasında tek seanslık kişiye özel steril malzemeler kullanılmaktadır.

Ayrıca merkezimizde  AV Fistül açılması gereken hastalarımıza SGK anlaşmalı özel hastanede  AV Fistül cerrahisi konusunda uzmanlaşmış cerrah tarafından ameliyatları ücretsiz olarak yaptırılmaktadır.

 

Kateter (Santral VenözKateter)

Kliniklerimizde Santral Venözkateter ile hemodiyaliz tedavisi gören hastalarımıza kateter bakım eğitimleri verilmektedir, ayrıca her seans öncesi kateterenfeksiyon yönünden değerlendirilmekte ve tedavi sonunda Kateter bakımları yapılmaktadır.

Kateter bakımları esnasında tek seanslık kişiye özel steril malzemeler kullanılmaktadır.  Ayrıca kateteri tıkanan veya çalışmayan hastalarımıza SGK anlaşmalı özel hastanelerde ücretsiz olarak kateter takılmaktadır.

Altın Hizmet Standardı

Su sistemi ayrılmış bir ozmoz çevrimiçi sistemidir ve hemodiyaliz cihazlarımız Fresenius markasıdır.

Merkezi konumu

Hastalarımız ücretsiz servis otobüslerimiz ile alınıp bırakılmaktadır.

Başarımızın Sırrı

Merkezimiz, diyaliz sağlık ekibi ve acil müdahale ekibi ile en iyi sağlık hizmetini sunmaktadır.

Sürekli Kalite

Merkezimizde kullanılan tüm malzemeler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre atılabilir.