Yükleniyor...

Diyaliz Hastalarının Tatilde Dikkat Etmesi Gerekenler


Diyaliz Hastalarının Tatilde Dikkat Etmesi Gerekenler

Baharın gelmesi ve havaların ısınmaya başlaması ister istemez pek çoğumuzun aklına tatil planlarını getirdi. Bu kimileri için memleket özlemini gidermek, kimileri içinse gündelik rutininden uzaklaşıp sahillerde dinlenmek şeklinde olabiliyor. Bazıları yurt içinde bir tatili tercih ederken, bazıları Dünyanın görülmemiş yerlerini keşfetmek isteyebiliyor. Fakat tıpkı sağlıklı bireylerin tatil planları gibi, hemdoiyaliz hastaları için de tatil öncesi planlanması gereken bazı şeyler var. Bunların başında elbette hemodiyaliz süreçlerinin kesintisiz bir şekilde devam ettirilmesi var.

Türk Böbrek Vakfı’nın da açıkça tavsiye ettiği gibi, gidilecek bölgedeki hemodiyaliz ünitelerinin önceden belirlenmesi ve iletişime geçilerek ilgili tarihler için diyaliz seansı rezervasyonu yapılması son derece önemlidir. Gideceğin bölge ya da bölgerlere en yakın diyaliz merkezlerinin belirlenmesi, önceden rezervasyon yaptırılması ve hatta mümkünse gerekli belge ve raporların önceden merkeze iletilmesi çok önemlidir. Böylece, bir yandan tatilinizin keyfini çıkarırken, öte yandan sağlığınızı da korumaya devam etmiş olursunuz.

Gölcük Diyaliz Merkezi olarak; Kocaeli, Sakarya ve Yalova bölgelerinin tam kesiştiği bir konumdayız ve bu bölgelerde tatil yapmayı planlayan pek çok misafir hastamıza hizmet vermekteyiz. Özellikle yaz aylarında yurt dışından gelen yerli yabancı turistlerimizin yoğun ilgisine en iyi şekilde karşılık vermeye çalışıyoruz. Rezervasyon ve detaylı bilgi için bizimle iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Herkese sağlıklı ve huzurlu bir tatil sezonu dileriz.

 

 

 

Photo Credit: Sunset sea photo created by gpointstudio – www.freepik.com