Yükleniyor...

Tatil Diyalizi Nedir?


Tatil Diyalizi Nedir?

Kronik böbrek yetmezliği hastaları için diyaliz tedavisi hayati öneme sahiptir. Hastanın ihtiyacına göre planlanmış ve düzenli bir tedavi rejimi ile sağlıklı bir hayat sürmek mümkündür.

Öte yandan, tedavinizi ve sizi takip eden diyaliz merkezine olan bağımlılık, şehir dışına çıkışlarda soru işaretleri yaratmaktadır. Acaba şehir dışına çıksam tedavim aksar mı? Tatile gittiğim yerde diyalize girebilecek miyim? gibi sorular hastaların zihnini meşgul etmektedir.

Tatil diyalizi dediğimiz konu, sürekli olarak diyaliz hizmetini aldığınız merkezlerin dışında, “misafir hasta” statüsünde, tatil boyunca diyaliz tedavisini alabileceğiniz merkezlerdir. Fakat bu merkezlerin seçiminde, mevcut doktorunuzun, sizin ve  hizmet alacağınız kurumun birlikte çalışması çok önemlidir. Tatil diyalizi öncesi şu hususları dikkate almalısınız:

  • Tatile çıkmaya uygun olup olmadığınızı doktorunuzla görüşmeden tatil planı yapmayın.
  • Gideceğiniz mesafe, bölgenin sıcaklığı, katılacağınız aktiviteler gibi konularda doktorunuza danışmadan hareket etmeyin.
  • Tatile çıkmadan önce kesinlikle o bölgede size uygun bir diyaliz merkezi olup olmadığını ve o tarihlerde size hizmet vermeye uygun olup olmadıklarını öğrenin.
  • Doktorunuzla, tatil diyalizi alacağınız merkezin iletişim kurmasını sağlayın. Karşı taraftan istenen belge ve raporları önceden hazırlayın.
  • İlaçlarınızı ve doktorunuz önereceği diğer araç-gereçleri tatile çıkarken yanınıza almayı unutmayın.

Gölcük Diyaliz Merkezi olarak bizler de tatil diyalizi konusunda “misafir hasta” kabul etmekteyiz. Kocaeli, Sakarya, Yalova bölgesinde tatilini geçirmek isteyen misafirlerimize yüksek standartlarda diyaliz hizmeti sunmaktayız. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, tatilde miafirimiz olmak isteyen hastalarımızın önceden rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. İletişim sayfamızdan bize ulaşabilir ve aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

 

Sağlıklı günler dileriz…