Yükleniyor...


Damar Erişim Yolu

Fistül (ArterioVenöz Fistül)

Hemodiyaliz Damar Erişim yollarından hasta için en uygun olanı AV Fistüllerdir. Ön kolda bulunan atardamar ile toplar damarın birbirine bağlanması süretiyleAVFistül ameliyatı gerçekleştirilir.

AV Fistülün olgunlaşması için en az 3 hafta süre gereklidir. Kliniklerimizde ArterioVenöz Fistül ile hemodiyaliz tedavisi gören hastalarımıza fistül bakım eğitimleri verilmektedir, Giriş çıkış esnasında tek seanslık kişiye özel steril malzemeler kullanılmaktadır.

Ayrıca merkezimizde  AV Fistül açılması gereken hastalarımıza SGK anlaşmalı özel hastanede  AV Fistül cerrahisi konusunda uzmanlaşmış cerrah tarafından ameliyatları ücretsiz olarak yaptırılmaktadır.

 

Kateter (Santral VenözKateter)

Kliniklerimizde Santral Venözkateter ile hemodiyaliz tedavisi gören hastalarımıza kateter bakım eğitimleri verilmektedir, ayrıca her seans öncesi kateterenfeksiyon yönünden değerlendirilmekte ve tedavi sonunda Kateter bakımları yapılmaktadır.

Kateter bakımları esnasında tek seanslık kişiye özel steril malzemeler kullanılmaktadır.  Ayrıca kateteri tıkanan veya çalışmayan hastalarımıza SGK anlaşmalı özel hastanelerde ücretsiz olarak kateter takılmaktadır.