Yükleniyor...

Diyaliz Hastaları ve Seyahat – Misafir Hasta Nedir?


Diyaliz Hastaları ve Seyahat – Misafir Hasta Nedir?

Bugün 27 Eylül Dünya Turizm Günü! Bu vesileyle , yeni yerler görmek ve yeni insanlar tanımanın, gezmenin, seyahat etmenin insana ne kadar iyi geldiğini bir kez daha hatırlamış oluyoruz. Peki düzenli olarak diyaliz tedavisi gören hastaların, uzun süreli seyahatleri mümkün mü?

Buna hemen “evet” cevabı vererek nasıl olacağı konusunda genel bilgiler verelim.

Hemodiyaliz tadavisi gören hastaların yurtiçi ya da yurtdışı seyahatlerinde en önemli nokta, planlamadır. Bu planlamada doktorunuzdan ve diyaliz hemşirenizden yardım alabilirsiniz.

Seyahat edeceğiniz yerleri, gittiğiniz yerlerde kalacağınız süreleri ve diyaliz takviminizi çok iyi planlamalısınız. Böylece gittiğiniz yerde bulunan diyaliz merkezlerinde misafir hasta olarak hizmet alabilir ve takviminizi aksatmamış olursunuz. Bu anlamda doktorunuzla yapacağınız planlama, seyahat öncesinde ve esnasında yapmanız gerekenleri belirlemenize yardımcı olacaktır.

Aynı şekilde Gölcük Diyaliz Merkezi olarak gerek yurt içinden gerekse yurt dışından, misafir hemodiyaliz hastası kabul etmekteyiz.  Sizi sürekli takip eden doktorunuzla seyahat planınızı yaptıktan sonra, misafir hasta kabul süreci hakkında her türlü sorunuz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz…